Cam saç yeni trend, işte bunu nasıl elde edeceğiniz

Saçınızın nemini artırın

Nemlendirmeyi artırmanın donuk cilde hoş bir parlaklık kazandırdığını zaten biliyor olsak da aynı şeyi saçlar için de yapabilir. Kuru ve nemini kaybetmiş saçlar arasında fark vardır. Saçınız kırılgan ve kırılıyorsa, bu genellikle kimyasallardan (boyama) kaynaklanan hasarlardan ve fön makinesinden ve şekillendirme aletlerinden kaynaklanan aşırı ısıdan kaynaklanırken, cildimiz gibi susuz kalmış saçlar da donuk, donuk, düz görünür ve kuru hissedilebilir. Nemli havalarda kabaran saçlar aynı zamanda susuz kaldığını da gösterir.

Saç rejiminizi değiştirin

Mükemmel bir son ürün, uçuşmaları düzeltip anında parlaklık katabilirken, ipeksi ve parlak görünen saçlar için, onu dönüştürmek için basit, odaklanmış bir rejime ihtiyacınız olacak.

Saçınızı yumuşatacak bir şey kullanmak, saçtaki nemi hapseden bir bariyer oluşturan kütiküllerin yumuşatılması anlamına gelir. Ama önce saça bu nemi kazandırmanız gerekir. Cildimizde olduğu gibi, rejimimize doğru maskeleri eklemek çok önemlidir. Haftalık saç maskesi kullanmak çok önemlidir. Nemlendirici maskeyi yalnızca uzunluklara ve uçlara değil, daima kökten uca kullanın.

Doğru ürün

Doğru nemlendirici şampuanı, saç kremini ve maskeyi seçmek, saçınızı en parlak hale getirmeye başlamanın en iyi yoludur; kıvırcık veya dokulu saçlar için, her şampuanladığınızda maske kullanın. Saçınızı fönlediğinizde pürüzsüz hale getirmek için yağ ve son işlem ürünlerine güvenmek yerine, saçınıza en başından itibaren bakım yapmak saçınız için çok daha iyidir ve saçınızın durumunu ve görünümünü değiştirecektir.

Saç bakımınıza cilt bakımınız gibi davranın

Saçınızın kalitesini ve durumunu değiştirmek istiyorsanız protein veya bonding tedavileri oldukça popülerdir. Ancak bunları çok fazla kullanabilirsiniz, bu da saçınızın kırılgan hale gelmesi anlamına gelir. Çok daha iyi sonuçlar vereceğinden bunları her zaman nemlendirici bir maskeyle değiştirin. Sıradan bir maskeyi şampuan öncesi bakımla değiştirmek de etkilidir (yıkanmadan önce 20 dakika veya gece boyunca açık bırakılabilir). Besleyici maskeler yerine bu maskeleri kullanabilirsiniz, ancak her zaman bir saç kremi ile bitirin; çok hafif olsa bile, nemi hapsetmeye yardımcı olacaktır.

Gece boyunca yağ uygulayın

Yağlama, uyurken saçınızı yeniden nemlendirmek için mükemmeldir. Yağı saç boylarına uygularken saçın arka kısmına odaklanın çünkü bu kısım özellikle zarar görür. Sabahları tarak ve şampuan.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir